
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 4 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 11.9 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Inverting, OR, Transceiver |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 16 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 1115
Distributors
pcbx
Unit Price$1.48929
Ext.Price$1.48929
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.48929 | $1.48929 |
| 10 | $0.95752 | $9.57520 |
| 25 | $0.85750 | $21.43750 |
| 50 | $0.77864 | $38.93200 |
| 100 | $0.70703 | $70.70300 |
| 300 | $0.64159 | $192.47700 |
| 500 | $0.58220 | $291.10000 |
| 1000 | $0.50783 | $507.83000 |
| 3000 | $0.47286 | $1418.58000 |
| 5000 | $0.44029 | $2201.45000 |
